От Пирин изразиха недоволство от съдийството в Бургас (Видео)

Милан Тодоров свири мачове от най-високо ниво, но в България явно има някакъв проблем ... Снимка: ЦЕВ
14-11-2015 12:45

От отбора на ВК Пирин (Разлог) изразиха сериозно възмущение от работата на първия съдия Милан Тодоров, който свири мача от четвърти кръг на Суперлигата срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) в зала Младост.

Ето и ситуациите, за които от щаба на Пирин, са недоволни:

- Втори гейм, 16:13. Във втория гейм след атака на Явор Генов от Нефтохимик от зона 4 топката лети в аут, но съдията отсъжда докосване в главата на Йордан Желязков и съответно точка за Нефтохимик, въпреки че лайнсменът вдига флагчето за аут.

От видео записа ясно се вижда, че такова докосване обаче няма ..

В началото на третия гейм треньорът на Пирин направи грешка с подреждането, след като размени местата на посрещачите и центровете. Въпреки това обаче момчетата от Разлог се мобилизираха и дори поведоха с 10:7.

Ето още няколко моменти от третата част, оказали се ключови за крайния изход на мача и към които от щаба на Пирин също имат сериозни претенции към работата на Милан Тодоров:

- Трети гейм 15:13. Сервис на Георги Петров, който отива в аут. Първоначално страничният съдия (който е осигурен от клуба-домакин) вдига флагчето за аут. Милан Тодоров обаче изобщо не му обръща внимание, след което лайнсменът сваля знамето, а главният рефер отсъжда ас за Нефтохимик;

- Трети гейм, 19:19. Стоян Самунев посреща с пас, нещо, което според реферът е напълно нормално ..

- Трети гейм, 22:22. Атака на Явор Генов в аут, но главният съдия вижда докосване по блокадата на Венци Георгиев. А топката е толкова в аут, че дори местните фенове не реагират;

- Трети гейм, 23:23. Най-накрая, най-очевидната ситуация. Атака на Йордан Желязков по блокадата на Стоян Самунев пред очите на рефера... но за Милан Тодоров това е аут! Нищо, че след мача самият Самунев си признава, че топката "дори е свалила лейкопласта от пръстите му";

Всички тези моменти може да видиш във видеото по-долу.

Пирин запазва правото си на контестация срещу съдийството на Милан Тодоров в мача срещу Нефтохимик 2010 на 13-ти ноември 2015-та г.

Интересното е, че не за първи път български клубове изразяват недоволството си от иначе международния рефер Милан Тодоров.

Още през 2009-та година от ЦСКА пишат оплакване от Тодоров, а през сезон 2013/14 Сашо Попов извади тима си от терена (а не от залата, както е записано в официалния доклад!) в Разлог след спорно съдийство на Милан Тодоров.

През миналия сезон жертва на Милан Тодоров стана и тима на КВК Габрово (Габрово), който в един от последните си мачове преди да престане да съществува като клуб, бе сериозно ощетен.

Повече по тази тема си припомни ТУК.

В конкретния случай за мача между Нефтохимик и Пирин не става въпрос, че тези ситуации щяха да доведат до по-различен резултат. Напротив, по-лошото е какво ще си помислят по-младите играчи от Разлог (в Бургас Пирин бе само с двама от по-опитните, защото Благовест Катранджиев не пътува с отбора) ..

Въпросите, които следват са защо при положение, че Милан Тодоров е международна категория рефер и получава наряди от най-високо ниво (за последно, мач на Динамо (Москва) в Шампионската лига), на българската сцена има такова недоволство от неговата работа? И когато има грешки, не е ли редно да бъдат наказвани, дори когато са допускани от съдиите?