Разшириха Суперлигата на Русия при жените

18-06-2020 18:31 | BGvolleyball.com

Федерацията по волейбол на Русия взе решение за разширяване на Суперлигата при жените, като увеличи участниците до 14 отбора. Така елита при дамите ще бъде попълнен от два тима, съответно победителят в турнира на Висшата лига-2019/20 Липецк и и заелия второ място Тулица.

Предстои да бъде одобрена формулата на шампионата, като се очаква да остане по-голямата част от сегашния формат: двата най-силни отбора се класират за Финалната шестица, а клубовете от 3 до 10 ще играят за определяне на още четирима финалисти в плейофната серия.

Очаква се Суперлигата при жените да стартира последната седмица на септември.