Добруджа без проблем срещу Арда за победа №6

Снимка: Архив.
07-12-2019 19:34 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха шести успех в Суперлигата, след като надиграха категорично като домакини Арда (Кърджали) с 3:0 (25:16, 25:20, 25:22) в мач от девети кръг, изигран в зала "Добротица".

Това бе и дебют на Петър Шопов като старши треньор на добричлии.

"Зелените" от Североизточна България заемат третата позиция във временното класиране с 19 точки (6 победи, 3 загуби), Арда е на предпоследното 11-о място с 4 точки (1 успех, 8 поражения)

В първите две части добричките състезатели диктуваха положението. Третият гейм започна силно за домакините, след 7:7 играта бе равностойна. Положението се запази до 17:17. Впоследствие кърджалийци поведоха за кратко, но не успяха да удържат темпото. Атака на Иван Петров поведе отново Добруджа напред и в следващите минути геймът бе просто доигран.

За най-полезен състезател на срещата бе избран Жулиен Георгиев.

Георгиев бе и най-резултатен със 17 точки (3 аса, 1 блокада). 15 точки добави Пламен Шекерджиев (3 аса). За тима от родопския град Дейвид Кръстев завърши с 13 точки (1 блокада)

В следващия кръг Добруджа среща шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Арда гостува на ЦСКА. Двубоите са на 13 и 14 декември (петък и събота).