Българи с престижно класиране на турнир по плажен волейбол в Италия

Мартин Христов (в ляво) и Марио Илиев (в дясно) на турнира в италианския град Бибионе
26-09-2019 16:30 | Ани Колева

Българската двойка Марио Илиев/Мартин Христов отбеляза престижно класиране на турнир по плажен волейбол за мъже в Бибионе (Италия). Родните представители заеха седмо място на квалификационен турнир "Мизуно Бийч волейбол маратон", който е част от веригата турнири в националната надпревара на италианското първенството по плажен волейбол.

Състезанието се състоя на плажа в Бибионе, като в него участваха рекорден брой от 256 двойки от страната и чужбина. Мачовете пък се играха едновременно на 30 игрища, като българите оставиха зад себе си много дългогодишни състезатели в този спорт.

"Седмо място за нас е огромен успех. Част от нашата амбиция за добро представяне на световните турнири. Играем заедно от близо три години. Съотборникът ми Мартин Христов е участвал на европейски първенства и балканиади. С него правим добър екип и се надяваме на нови победи в световните серии", заяви за BGvolleyball.com Марио Илиев, който е и съдия по волейбол.

Следващото предизвикателство пред родните състезатели е участие на турнир от световната верига по плажен волейбол в Доха (Катар)  от 12 до 15 ноември. В надпреварата ще участват 32 двойки от целия свят, като българите очакват уайлдкард за участие в основна схема.